Farní sbor Českobratrské církve evangelické na Smíchově

Smíchovští příležitostní zpěváci

SPZ

Jedná se o nevelké, ale pestré uskupení zpěváků a hudebníků všech věkových kategorií. Rádi uvítáme posily — ryzí amatéry i ochotné profesionály, zpěváky, instrumentalisty i obojetné.

Těšíme se na vás

Aktuálně:

říjen 2021

Po vystoupení v rámci oslavy 90. výročí stavby našeho chrámu radostně pokračujeme v přípravě na další vystoupení, která jsou plánována na 14. 11. 2021 v našem kostele na Smíchově, 5. 12. v evangelickém kostele v Roztokách a také na čtvrtou adventní neděli 19. 12., kdy vystoupíme při dětské hře v našem kostele.Noty (většinu) najdete zde


Naše videoklipy:

Otmar Mácha – Požehnaný Bůh na věky – Zpívá SPZ Q

Petr Eben – Smiluj se Bože, v podání SPZ – Q

James E. Moore jr. – Spirit of God, zpívá SPZ – Q

Traveller’s Prayer (Poutníkova modlitba) – John Renbourn, Zpívá SPZ – Q

Koncert SPZ na Kunětické hoře:


ARCHIV

září 2021

Na letošním letním soustředění v Pusté Rybné jsme se věnovali programu na období letošního podzimu. Prvním vystoupením SZP bylo vystoupení 3. 10. 2021 při bohoslužbách a odpoledním programu v rámci oslavy 90. výročí stavby našeho chrámu.


2019

Máme za sebou Květnou neděli, při které jsme vystoupili spolu s dětmi. Při Noci kostelů nakonec letos nevystoupíme. Zpestříme ale tradičním způsobem první bohoslužby v měsíc, tj. 5. května a 2. června (Where You there, Benedicamus, Bless the Lord, Spirit of God, Každý den Pán mi sílu dává)

SPZ vede Daniel Mikolášek – více o něm v článku pro Český rozhlas D-dur

Zimní soustředění v Libštátě. 18. – 20. ledna 2019


2018

Na Noc kostelů 2018 spojilo síly s SPZ hned několik sborů a zaznělo Te Deum Antonína Dvořáka a řada dalších menších skladeb. Článek o Noci Kostelů na Smíchově byl publikován na stránkách České sbory, videozáznam vystoupení je ZDE.


2017

V roce 2017 zazněla ve smíchovském kostele na Noci kostelů Missa Brevis Jiřího Pavlici.